Інтерв'ю

Интервью с Сергеем Оксаничем (Кінто)

Сергей Оксанич, президент КУА Кінто, ответил на вопросы читателей журнала, и решил всем участникам выслать хорошую книгу по финансам.

Напомню, что заданием для второй Мотивации был достойный вопрос президенту КУА Кінто. Мотивацией задать хороший вопрос был неизвестный приз от компании Кинто. В результате, получилась хорошая совокупность вопросов от читателей журнала для Сергея Оксанича. Последний ответил на все вопросы (на украинском языке).

На мой вопрос им о том, кому же все-таки из читателей журнала достанется приз, ответ был очень мил: «Денис, мы решили наградить всех участников, подарить книгу Бодо Шеффера «Пес по имени Мани или азбука денег».

Собственно интервью с Сергеем Оксаничем

Саша: Какие направления в развитии фондового рынка Украины наиболее сильно смогут повлиять на развитие реального сектора экономики? Что для их развития должна сделать власть и участники рынка, что делается?

Читайте такжеИнтервью с Марией Игнатовой Мария Игнатова, украинская эмигрантка, живущая в Нью-Йорке, поделилась с нами свои опытом работы в брокерской компании в крупнейшем финансовом центре...

На мій погляд, накопичувальне пенсійне забезпечення є ключовим фактором розвитку майбутнього фондового ринку. Чим раніше запрацює другий рівень пенсійної системи, тим швидше в країні з’явиться внутрішній довгостроковий інвестиційний ресурс, який стане міцним хребтом економіки України. Для цього необхідно прийняти відповідний закон, проект якого вже давно розроблений за участю фахівців «КІНТО».

Анатолий: С чего лучше начать вступление в мир инвестиций?

У першу чергу необхідно почати з вивчення теоретичних основ функціонування фондового ринку та невеликих сум для практики інвестування, які Ви можете собі дозволити втратити.

Татьяна: Планирует-ли компания КИНТО создавать индексные фонды? Если нет, то почему?

Поки що «КІНТО» не планує створювати такі фонди. Основною теоретичною передумовою цього є те, що ще не скоро можна буде віднести український фондовий ринок до ефективних ринків. Відповідно, це надає нам більше можливостей перегравати вітчизняні фондові індекси. Над чим ми активно й працюємо.

ilya: Сергей Михайлович, насколько вы можете охарактеризовать агрессивность КИНТО на украинском фондовом рынке и ее конкурентоспособность в отношении других основных игроков: Foyil Asset Management, Тройка Диалог, Phoenix Capital, Велес Капитал, и т.д.?

Читайте такжеИнтервью с Алексеем Сухоруковым (УБ, PTC) Берг взял интервью у Алексея Сухорукова (УБ, РТС) на предмет преимуществ молодой Украинской Биржи. Предисловие Напомним, что список фондовых бир...

Ми не вважаємо себе агресивною компанією, скоріш інноваційною. Ми завжди намагались першими виводити на ринок нові якісні продукти та послуги, що направлені на розширення інвестиційних можливостей наших співвітчизників. Ми намагаємось уникати скандальних проектів, які базуються на протистоянні сторін. Нас більше приваблюють синергетичні проекти, побудовані на компліментарності та взаємодії сторін з суттєвою інтелектуальною доданою вартістю команди «КІНТО».

Дмитрий: Я лично интересуюсь фондовым рынком, инвестирую средства с 2006 года. Считаю Кинто одной из самых профессиональных компаний на украинском рынке (поэтому пенсионные средства моей семьи в Социальном Стандарте накапливаются). Мне и моим друзьям сейчас около 30 лет, все имеют высшее образование, престижные работы или свой бизнес. Из благих побуждений периодически пытаюсь завести с друзьями разговор о фондовом рынке, подсовываю материалы хотя бы о третьем уровне пенсионного обеспечения, Ваш блог… На что постоянно слышу от друзей: «Опять ты со своими кидалами! Я свои деньги тяжело зарабатываю, и каким-то мошенникам не доверю! Какое пенсионное обеспечение? Меня бабушка уже до свадьбы страховала…» И в таком духе. Т.е. одинаковая иррациональная реакция. Вопрос: почему так происходит, как можно изменить мнение друзей (они люди вменяемые, грамотные), и стоит ли вообще стараться? Спасибо!

На цю тему я написав кілька постів [у блозі.. прім. ред]. Це дійсно багатогранна філософська тема. Не так давно я прочитав досить контроверсійну статтю відомого російського економіста про те, що він вважає однією з причин депопуляції білої раси введення Бісмарком на державному рівні солідарної пенсійної системи. Тобто була порушена тисячоліттями відбудована система «пенсійного забезпечення», яка формувалася на індивідуальних накопиченнях та побудові міцної сім’ї, яка могла доглянути стареньких. Розвинуті країни вже переконалися в економічній приреченості солідарної системи та почали поступово вводити накопичувальні пенсійні системи, які стали спочатку доповненням, а далі все більш серйозною альтернативою солідарній системі.

Тому саме для 30-річних постає важливе питання – як створити власне «пенсійне забезпечення». Якщо вони почнуть вивчати всі можливості багатовекторної системи свого забезпечення у похилому віці, то зрозуміють, що одним з найбільш ефективних способів як раз є накопичувальна пенсійна система. Але це питання часу та певного дозрівання суспільної свідомості. Демократизація та самоорганізація суспільства прискорить той час, коли критична маса людей створить популярність саме накопичувальній пенсійній системі та стане моветоном для просунутої людини надіятись на солідарну систему.

Altay: куда уходит детство?

Воно повертається до нас з нашими дітьми та онуками. Моя бабуся мала щастя спілкуватися навіть з праправнуками.

Читайте такжеКризис в Исландии от очевидца Берг взял интервью у предпринимателя из Исландии, дабы поведать читателям журнала о реальном эффекте кризиса на жителей страны. Рассказы о жизни, ве...

Денис Берг: Какие, на ваш взгляд, отрасли являются самыми перспективными для инвестирования в Украине в 2010-2012 годах?

Я би відмітив сільське господарство та переробку сільгосппродукції, а також енергетику в широкому розумінні цієї галузі.

Ждан Сергей: Очевидно, что проект НПФ, одновременно и социальный и бизнесовый. Расскажите об этом. Что делает его тем и другим? Какова в этом роль КИНТО, государства, общественности? Что делается и не делается для повышения доверия к нему со стороны простых людей? С одной стороны, мы видим явные успехи (+47,66% “Социального стандарта” в 2009 году); с другой, – пассивность как власти, так и общественности; и как следствие, – низкий уровень участия (Что такое полторы тысячи участников-физлиц для одного из лидеров?); и это – явный кризис. Что же делать?

Це питання досить схоже на питання Дмитра. Можу лише додати, що ніякої кризи я не бачу. Ми спостерігаємо генезис розвитку нашої країни, що проходить черговий етап. Необхідно лише запастись терпінням для просування цих процесів.

Ждан Сергей: Кто или что “спасет” наш фондовый рынок:
1. Иностранные инвесторы?
2. Интернет-трейдинг?
3. Второй уровень пенсионной системы?
4. Кредитные проблемы предприятий?
А может быть, фонды прямых инвестиций? Не лучше ли КУА перейти от спекуляций к управлению реальными бизнесами на народные деньги?

Вельмишановний Сергію, рятувати фондовий ринок не треба. Краще згуртувати зусилля для розвитку його інфраструктури, просування інтернет-трейдингу, недержавних пенсійних фондів. А відносно переорієнтації КУА, то без спекуляцій не буває інвестицій, та навпаки. Це два крила фондового ринку. Не дарма ж існує жарт, що інвестиція – це невдала спекуляція. Спекулюйте, і Ви навіть не відчуєте ту мить, коли Ви перейшли в ранг інвестора.

Юрий: Скажите пожалуйста подходит ли интернет-трейдинг для формирования долгосрочного портфеля частного инвестора или это инструмент для спекуляций?

Це подібне питання до того, чи можна мікроскопом забивати цвяхи. Так, можна, але краще забивати все ж таки молотком. Так і тут: для створення довгострокового інвестиційного портфеля інтернет-трейдинг не дуже потрібен, але Ви, безумовно, можете його використовувати.

Дроздова Ольга: Может ли, на Ваш взгляд, человек НЕ имеющий специализированного финансового образования преуспеть в сфере инвестирования и сколько это может занять времени?

Звичайно, може. Я би навіть сказав, що для успішного освоєння принципів інвестування потрібна математична, фізико-математична або інженерна освіта. Це залежить, у першу чергу, від математичних здібностей та психологічної стійкості людини. Володіння певними навиками дозволить дуже швидко стати активним інвестором на фондовому ринку.

Досвід показує, що біля 5% з тих, хто захоплюється інтернет-трейдингом, стають успішними та професійними гравцями на фондовому ринку.

Юрий: Прокоментируйте пожалуйста эту сатью (www.fingames.ru/kiyosaki/the-biggest-scam-ever.html) могут ли участники НПФ «Социальный Стандарт» столкнутся с такими проблемами в будущем?

По цій статті немає чого коментувати, тому що вона одразу про все та про нічого: про пенсіонерів бебі-бумерів, однак, потрібно пам’ятати, що процес виплати пенсії розтягується на 20-30 років, тому тяжко уявити якісь різкі зміни на фондовому ринку; про те, що не треба платити податки чи брати кредити, але тут кожен визначає для себе сам, чи варто брати на себе такі ризики та не платити податки. Тому, якщо говорити про страшилки в економічному житті, ми їх за період кризи почули досить багато. Можна починати від паралелі, чому вимерли динозаври, тобто чекати чергового падіння астероїда на Землю, до менш «серйозних передбачень» як кінець світу по календарю Майя і т.д.. Тож, давайте дивитися на світ прагматично-оптимістичним поглядом і розуміти, що солідарна система у сучасному вигляді вже існувати не може і тільки накопичувальна пенсійна система дозволить пенсіонерам жити без суттєвих понижень їхнього рівня життя.

А що стосується страхів американських пенсіонерів-учасників пенсійних фондів, то можливо, прийдеться їм їздити по світу не 6 раз на рік, а лише 3-4. Така їх нещасна доля.

Говоруха Алексей (Collapse): [прим. ред.: вопрос был искажен; прости, Леша] Почему, зачем и за что топ-менеджерам инвестиционных банков, страховых компаний, банков и т.д. выплачиваются многомилионные бонусы? Почему именно миллионы, а не десятки миллионов или сотни тысяч? Ведь зарплата $100 тыс. в год для американцев считается хорошим уровнем благосостояния, – неужели эти менеджеры в десятки раз мудрее высококвалифицированных специалистов (или их групп)?

Дійсно, топ-менеджери інвестиційних банків, страхових компаній та банків отримують багатоміліонні бонуси, але це не є прерогатива топ-менеджерів тільки фінансового сектору. Якщо проранжирувати рівень бонусів топ-менеджерів всіх секторів економіки, то фінансовий сектор буде на хороших позиціях, але не найкращих. Це є відношення американської економіки до системи оплати управлінців. Погано це, чи добре – є різні відповіді. Істина завжди знаходиться десь посередині.

Говоруха Алексей (Collapse): [прим. ред.: вопрос был сильно искажен; прости еще раз, Леша] Почему на Ваш взгляд за год бурного и непрерывного роста украинского фондового рынка, профессионалы не смогли и близко приблизиться к результатам начинающих интернет-трейдеров и ведущих украинских индексов ПФТС/UAX? Важные уточнения к моему вопросу: Рассматривается период (11/03/09-11/03/10): ПФТС +292%; UAX +324%.

Події останнього року на фондового ринку України нагадували мені весняний паводок, коли по течії швидко пливе багато різних некерованих предметів. Подивимось, куди подінуться ці предмети, коли паводок закінчиться, тоді й оцінимо досягнення професійних керуючих і тих, хто просто пливе за течією.

Я маю досвід рафтингу на багатьох річках Світу і можу стверджувати: з кожним наступним сплавом зменшується ейфорія від швидкості прийняття непідготовлених рішень при проходженні порогів, а збільшується бажання наперед прораховувати всі складні та небезпечні моменти гірської річки. Це багаторічний досвід.

(голос за кадром: «.. и несколько слов от себя, пожалуйста, Сергей Михаилович»)

Дякую усім за питання та сподіваюсь, що мої відповіді дозволили вам розширити своє уявлення про особливості фондового ринку та процеси інвестування.  Хочу побажати вам віри в себе, сміливості та твердості духу, тому що саме ці якості дозволяють заробляти на фондовому ринку. А, головне, пам’ятайте, що, чим довше ви згодні очікувати на великий прибуток, то вірогідніше ви його отримаєте.

— И вам спасибо за ответы, Сергей Михаилович, и за призы участникам нестандартной пресс-конференции.

Я свяжусь с каждым, кто задал вопрос, чтоб уточнить адрес для отправки книги.

При открытом участии www.kinto.com.

 
 

коментарів 15