•  
      CommentAuthorsalnykov
    • CommentTime20/10/2008
     

    Тому що а) розміри приватних депозитів в тих країнах значно менші у порівнянні до розміру всієї банківської системи, б) розміри закордонних резервів дозволяють їх зменшити без загрози стабільності валюти.

    Давайте конструктив, ви пропонуйте рішення проблеми: утримати банківську систему від колапса, а я вам доведу, що це рішення зробить іще гірше.

    • CommentAuthorLukoshin
    • CommentTime20/10/2008
     
    Бурдок явно попал с депозиом ;-) или у него гипертрофированное понятие прав вкладчиков и отсутствие обязанностей и прав НБУ Функции и права НБУ "Правовий статус, принципи організації і діяльності Національного банку України визначені Конституцією України та Законом України "Про Національний банк України". Згідно зі статтею 99 Конституції України, прийнятою в 1996 році, основною функцією центрального банку держави - Національного банку України - є забезпечення стабільності грошової одиниці - гривні. На виконання своєї основної функції Національний банк сприяє дотриманню стабільності банківської системи, а також, у межах своїх повноважень, - цінової стабільності. Інші функції Національний банк виконує такі функції: відповідно до розроблених Радою Національного банку України Основних засад грошово-кредитної політики визначає та проводить грошово-кредитну політику; монопольно здійснює емісію національної валюти України та організує її обіг; виступає кредитором останньої інстанції для банків і організує систему рефінансування; встановлює для банків правила проведення банківських операцій, бухгалтерського обліку і звітності, захисту інформації, коштів та майна; організовує створення та методологічно забезпечує систему грошово-кредитної і банківської статистичної інформації та статистики платіжного балансу; визначає систему, порядок і форми платежів, у тому числі між банками; визначає напрями розвитку сучасних електронних банківських технологій, створює, координує та контролює створення електронних платіжних засобів, платіжних систем, автоматизації банківської діяльності та засобів захисту банківської інформації; здійснює банківське регулювання та нагляд; веде Державний реєстр банків, здійснює ліцензування банківської діяльності та операцій у передбачених законами випадках; веде офіційний реєстр ідентифікаційних номерів емітентів платіжних карток внутрішньодержавних платіжних систем; здійснює сертифікацію аудиторів, які проводитимуть аудиторську перевірку банків, тимчасових адміністраторів та ліквідаторів банку; складає платіжний баланс, здійснює його аналіз та прогнозування; представляє інтереси України в центральних банках інших держав, міжнародних банках та інших кредитних установах, де співробітництво здійснюється на рівні центральних банків; здійснює відповідно до визначених спеціальним законом повноважень валютне регулювання, визначає порядок здійснення операцій в іноземній валюті, організовує і здійснює валютний контроль за банками та іншими фінансовими установами, які отримали ліцензію Національного банку на здійснення валютних операцій; забезпечує накопичення та зберігання золотовалютних резервів та здійснення операцій з ними та банківськими металами; аналізує стан грошово-кредитних, фінансових, цінових та валютних відносин; організує інкасацію та перевезення банкнот і монет та інших цінностей, видає ліцензії на право інкасації та перевезення банкнот і монет та інших цінностей; реалізує державну політику з питань захисту державних секретів у системі Національного банку; бере участь у підготовці кадрів для банківської системи України; визначає особливості функціонування банківської системи України в разі введення воєнного стану чи особливого періоду, здійснює мобілізаційну підготовку системи Національного банку; здійснює інші функції у фінансово-кредитній сфері в межах своєї компетенції, визначеної законом. " Вот исходя из основных целей НБУ - стабильность денежной еденицы и стабильность банковской системы - и действует НБУ, и эти полномочия даны ему Конституцией и Законом.
    •  
      CommentAuthorsalnykov
    • CommentTime20/10/2008
     

    Lukoshin,

    пліз, в наступний раз не лінуйтесь на абзаци розбити. Читати неможливо.

    •  
      CommentAuthorАйгор
    • CommentTime20/10/2008
     

    "Читати неможливо..." Смеётся Смеётся Смеётся

    • CommentAuthorLukoshin
    • CommentTime20/10/2008
     
    Звыняйте, хлопці! Я уже и по 2 и по 3 апзаца делаю, а оно всё в одну строку лепит!
    •  
      CommentAuthorburdock
    • CommentTime20/10/2008 (это сообщение исправляли)
     

    2 salnykov:

    ОК, давайте конструктив. К сожалению Вы ничего не сможете доказать ни мне, ни любому здравомыслящему человеку, по одной простой причине: существующие финансовые модели могут дать лишь очень приблизительную оценку вероятности того или иного исхода. Здесь доказать может только жизнь.

    Я не хочу обсуждать "экономическую целесообразность" действий НБУ даже с точки зрения спасения банковской системы. Я просто говорю о том, что эти действия незаконные. Право собственности предполагает свободное распоряжение владельцем своей собственностью. Это право защищено законом. Как в очередной раз оказалось, эта защита ничем не обеспечена: в любой момент любой государственный чиновник (или группа чиновников) может нарушать Закон Украины абсолютно безнаказанно. Вот и всё. Я просто задумался о целесообразности оставаться в этой стране и о будущем своих детей.

    Так что предлагаю более не флудить и дождаться статистики (см. мой пост выше).

     

    •  
      CommentAuthorburdock
    • CommentTime20/10/2008 (это сообщение исправляли)
     

    2 Lukoshin:

    Я не намерен обсуждать с Вами своё финансовое положение, но оно позволяет мне не слишком переживать по поводу своих вложений в банках: и без постановления НБУ я не планировал их досрочное изъятие.

    А вот по поводу основных функций НБУ, если Вас не затруднит, приведите, пожалуйста, ссылку на статью Конституции либо Закона Украины, где к полномочиям сего авторитетного органа входит право нарушать действующие Законы Украины, даже если это поможет ему выполнить какую-то его функцию.

    P.S. Из Вашего поста следует только один вывод: "цель оправдывает средства". Я с этим постулатом не согласен.

    •  
      CommentAuthorsalnykov
    • CommentTime20/10/2008
     

    burdock:

    Наскільки мені відомо, говорячи про закони ви ссилаєтесь на статтю 1060 Цивільного кодекса.  Так ось, як сказав один мій знайомий, кодекс тому і Цивільний, що він не працює у військовий час Смеётся

    А з приводу доцільності залишатись в цій країні, це ваше рішення.  Чому б вам не подумати про іміграцію до Канади чи до Австралії? Наполегливо рекомендую.

    •  
      CommentAuthorburdock
    • CommentTime20/10/2008
     

    НБУ имеет право объявить о введении военного положения? :)

    Отвечу цитатой из новостной ленты Finance.ua:

    "Какие-либо нормативные или иные ограничения прав вкладчика в части досрочного расторжения договоров являются недопустимыми в силу ст. 1058 и ст. 1075 Гражданского кодекса, в котором совершенно четко сказано: "Договор банковского счета расторгается по заявлению клиента в любое время". "Гражданский Кодекс является основным актом гражданского законодательства, и акты других органов в сфере регулирования гражданских отношений не могут ему противоречить. Тем более что специальные законы в сфере банковской деятельности, в том числе и те, на которые ссылается НБУ в принятом Постановлении, не содержат в себе указаний о праве НБУ устанавливать вышеуказанные ограничения", - говорит юрист юридической компании "Шмаров и Партнеры" Анна Панченко."

    Щодо іміграції до Канади чи до Австралії - так навіть у РФ немає такого, як у нас, порушення прав людини і нехтування нормами Конституції. Так что выбор у меня большой. Но за совет, в любом случае, - спасибо. :)

    •  
      CommentAuthorburdock
    • CommentTime27/10/2008 (это сообщение исправляли)
     

    А вот и приходит прозрение:

    "Уничтожили это доверие (к банковской системе - mc) непрофессиональными действиями власти за 2-3 месяца... Мера относительно замораживания депозитов не может быть продолжительной", - передаёт "Украинская правда" слова Порошенко.

    По его данным, в октябре отток депозитов из банковской системы составил 20 млрд грн. "Лишь с начала октября 20 млрд грн изъято из банковской системы, потому что людей испугали", - пояснил он." (http://news.finance.ua/ru/toplist/~/1/2/141264)

    •  
      CommentAuthorАйгор
    • CommentTime27/10/2008
     

    Конечно испугали... а как иначе? Все сразу вспомнили еще "совковые" вклады Вопит, ну и решили, от греха подальше, забрать деньжата. Интересно, сейчас кто-то на депо вообще деньги закидывает? Много денег

    • CommentAuthorLer
    • CommentTime8/02/2009
     

    а еще интересно.. как законы Украины  распространяются на представительства иностранных банков.. и вообще могу ли я открыть счет в банке Австри, например, чтоб никак не зависеть от "нашего правительства" ?

    Кто-то подскажет?

     

     

    (Обидно за нашу банковскую систему...)

  1.  

    Конечно можете, но нелегально, наверное. Пути надо знать. Я в этом не спец.