Основи фінансів

Що таке інвестування та навіщо інвестувати

Інвестування — ризиковане вкладення капіталу з метою отримання доходу.

Інвестування

У цій статті ми не обмежуємося словниковими визначеннями інвестування, а надаємо зрозумілий погляд на сутність та прикладне значення інвестування.

Простий погляд на інвестування та інвестиції

Інвестування передбачає те, що ваші гроші працюють на вас. Такий підхід до грошей повинен докорінно змінити ваше уявлення про те, як треба заробляти гроші.

Читайте такжеВременная ценность денег Сумма n сейчас имеет бóльшую ценность, чем эта же сумма через год, т.к. сейчас сумму n можно инвестировать и иметь через год бóльшую сумму, а именно...

З дитинства ми думали знали, що для того, щоб заробити грошей треба ходити на роботу і витрачати свої фізичні та/або розумові сили. На жаль, більшість із нас тільки так і заробляє. Але якщо подумати, то не складно зрозуміти, що для того, щоб заробити більше грошей, треба більше працювати (або з точки зору якості, або кількості). Тут виникає проблема: не всі можуть “дослужитися” до президента компанії до 30 або навіть 40 років, щоб мати таку роботу, яка дозволить бути фінансово незалежним (у даному випадку ми б виросли якісно). Залишається рости кількісно, тобто витрачати дедалі більше робочого дня з метою заробітку. Але тут є проблема оскільки є чітка межа людської працездатності. Мало того, навіщо вам будуть потрібні гроші, якщо ви весь час працюватимете? Ось тут — коли людина фізично не може заробити потрібну суму — інвестування і приходить на допомогу (ще одне підтвердження тому, що лінь рухає прогресом).

За законом фізики, одне тіло не може бути в двох місцях одночасно, інакше людина могла б працювати в кілька разів більше. Але за допомогою інвестування можна обдурити фізику, і надіслати працювати свого представника. Звучить безглуздо, але це факт! Представник або ваш заступник, який працюватиме на вас і за вас — це ваші гроші. Це означає, що поки ви чесно працюєте на своєму робочому місці, ваш заступник працює разом з вами і теж заробляє гроші. Але насправді, вашому заступнику все одно, чим ви зайняті: працюєте ви, читаєте газету, летить у літаку на курорт або стоїте в пробці. Тобто інвестування дозволяє вам заробляти гроші не працюючи.

Методи, способи та інструменти інвестування

Інвестувати за визначенням необхідно у будь-що. Існує безліч варіантів, куди можна інвестувати свій капітал. Серед найпоширеніших інструментів слід зазначити такі:

Цей список можна продовжувати дуже довго, але про це в інший раз. Кожен із інструментів інвестування має свої переваги та недоліки. Але суть не в тому, куди ви інвестуєте ваші гроші, а в тому, що гроші треба інвестувати так, щоб вони приносили прибуток і працювали на вас. Це твердження здається простим, але це найголовніший принцип інвестування: інвестиції повинні приносити прибуток!

Чим інвестування не є

Важливо зрозуміти, що інвестування не є азартною грою. Азартна гра має на увазі, що ви вкладаєте гроші і сподіваєтесь на випадок; тільки випадок визначає виграєте ви чи ні. Деякі ризикові інвестори поводяться зі своїм капіталом так, що їхнє інвестування нагадує азартну гру (наприклад, інвестування в якийсь дуже сумнівний і ризиковий проект, такий як виробництво жувальних гумок зі смаком — вибачте — сечі, або щось таке). Саме тому люди помилково думають, що інвестування є азартна гра.

Але, погодьтеся, досить безглуздо інвестувати суму невідомо куди і чекати доки вона принесе прибуток; треба знати, куди інвестуєш! П

Читайте такжеВиды инвестиций (основные группы финансовых инструментов) Существует множество видов инвестиций. У каждого вида свои преимущества и недостатки, но главный критерий это доходность/риск. Для каждой ситуации п...

еред вкладенням, зазвичай проводиться ретельний аналіз. І тільки коли інвестор має достатньо підстав очікувати прибуток, відбувається інвестування. Важливо пам’ятати, що за визначенням інвестування — справа ризикована і що гарантій тут не може бути. Але все ж, знайте, що при ретельному аналізі та здоровому глузді ви інвестуєте в перспективний інструмент, і що шанси на прибуток залежать не від випадку, а від кількох факторів, включаючи вас самих.

Навіщо, власне, інвестувати взагалі?

… тому що вам, як і більшості людей на планеті, потрібно більше грошей.

Навіщо вони вам потрібні, це інше дуже важливе питання, яке багато хто недооцінює.

Подумайте ретельно, на що вам потрібні гроші і скільки вам потрібно для щастя? Вам це багато в чому допоможе.

Якщо вони вам потрібні для того, щоб вони у вас просто були і для вашого усвідомлення того, що ви багаті, вам варто задуматися над тим, навіщо вони вам потрібні. Або вони вам потрібні на те, щоб подорожувати, допомагати незаможним, дбати про свою сім’ю та дарувати людям радість? Якщо ближче до останнього варіанту, то за законами космосу вам гроші прийдуть набагато швидше.

Настав час інвестувати

Як правило, люди хочуть збільшити капітал, щоб бути фінансово незалежними та впевненими у завтрашньому дні. Але сьогодні, інвестування стає більшою необхідністю, ніж розкішшю або допоміжним джерелом прибутку. Оскільки Україна перебуватиме у стадії швидкого розвитку, минають часи, коли всі працювали «п’ятиденку» по 8 годин на день і мирно чекали на пенсію. Оскільки у нас будується нова країна, з новою економікою та новою політикою, пора думати по новому, інвестувати і йти шляхом розвинених країн.

Читайте такжеВведение в финансовые рынки Финансовый рынок — это механизм, который позволяет людям легко продавать и покупать ценные бумаги (акции и облигации), товары (ценные металлы и сельск...

Подумайте про те, як зараз живуть пересічні пенсіонери. Вам хочеться такої старості? При тому, що багато хто з них працювали на благо держави, або були простими людьми, у багатьох пенсіонерів пенсія не дозволяє жити вільним та радісним життям. Це свідчить про те, що державний пенсійний фонд про нас з вами не дбатиме, на жаль. Треба самим піклуватися про себе і про свою старість, поки ми маємо можливість і поки що не пізно.

Див також статтю про інвестування на Вікідепії.