Японські свічки

Японська свіча «Молот»

Легко виявити бикову фігуру Молот, що складається з однієї свічки, яка розгортає тренд вгору і дуже схожа зовні на молоток.

Молот (англ. hammer) — фігура на графіку японських свічок, яка складається з однієї лише свічки. Характерні риси Молота полягають в тому, що ця свічка має довгу нижню тінь і коротке тіло, тобто графічно нагадує молот, тому його дуже легко помітити на графіку.

Японська свіча Молот

Молот формується на знижуючих трендах (в іншому випадку, свічка з такими ж рисами матиме назву Повішений). Молот вказує на локальні мінімуми і передбачає подальший ріст. Тому Молот — фігура бикова.

Характеристики Молота

Читайте такжеТемная завеса (dark cloud cover) Темная завеса медвежья фигура японских свечей, которая состоит из длинных светлой и темной свечи. Темная завеса или завеса из темных облаков (англ....

Колір Молота не має значення. Те, що має більше значення, це довжина тіней і тіла. Для того, щоб японська свіча відповідала критеріям, щоб називатися Молотом, вона повинна мати наступні прості ознаки:

  • маленьке тіло (наближене за формою до квадрата)
  • довга нижня тінь (мінімум в 2 рази довше тіла)
  • відсутня верхня тінь (або дуже мала)
  • великий денний розкид цін (тобто мінімум мінус максимум)
  • формується на знижуючому тренді (інакше, має іншу назву)

Великий денний розкид означає, що він повинен бути більший, ніж у сусідніх свічок.

Молот як розвертальна фігура

Одиночну свічку Молот технічні аналітики використовують для виявлення моментів перепроданості інструмента. Молот використовується для підтвердження підтримки і визначення моментів розвертання тренда.

Психологія ринку під час формування фігури пояснюється просто: довгий мінімум в період свічки говорить про те, що ведмеді тягли ціну вниз з відносно великою силою. Але по мірі формування свічки, бики все-таки витягнули ціну вище, ніж і передбачено коротким тілом і довгою нижньою свічою.

Перевернутий молот

Дивовижно, що перевернутий на 180º Молот не змінює своїх властивостей для аналітика. Перевернутий Молот (англ. inverted hammer) так само, як і нормальний Молот є биковим знаком на графіку, при знаходженні на знижуючому тренді (в іншому випадку, він також має іншу назву).

перевернутий молот

 
 

Не плутайте з Повішеним

Читайте такжеПадающая звезда (медвежья фигура) Падающая звезда состоит из одной свечи с длинной верхней тенью и коротким телом, предвещает падение цены. Падающая звезда (англ. shooting star) — ф...

У обов’язкових атрибутах свічки Молота я вказав, що перед нею повинен йти саме знижуючий тренд тому, що висхідний тренд, передуючи такій свічці, вже називається інакше, а саме «Повішений» (про нього в окремій статті).

Висновок

Легко виявити на графіку розвертальну фігуру Молот, яка складається з однієї японської свічки. Вона підтверджує підтримку і розгортає ціну вгору.